Spájame komunity

Projekt Spájame komunity, ako jedna z hlavných činností OZ patrí medzi naše najmladšie projekty. Všetko je o ľuďoch. Aj toto je jedno z hesiel, ktorými sa riadime pri pomoci ľuďom, ktorí to v dôsledku vojny na Ukrajine nemali vôbec ľahké. Empatia, diverzita, radosť, otvorenosť a spolupráca to všetko sa nás týka a charakterizuje našu veľkú, neustále rastúcu, susedskú rodinu. S našimi partnermi podávame pomocnú ruku ľuďom, ktorí našli na Slovensku nový domov. Spolu tvoríme komunitu ľudí, ktorým záleží.


Vytvorili sme originalny dizajn tričiek, ktorého kúpou ste prispeli na podporu detičiek a materských škol na Ukrajine.Pani učiteľky z Regionálneho edukačno-socialného centra v Nových Zámkoch, prispeli na pomoc deťom. V spolupráci s organizáciou OMEP Slovensko sme vyzbierali dar v hodnote 1000€ pre Ukrajinu.
Ďakujeme všetkým za podporu.

Naša komunitná galéria
Besedy a psychohygienaTradičná kuchyňaJazykové kurzyZbierky
Poslankyňa Národnej Rady SR

Jana Žitňanská


„Po celom týždni v parlamente v kostýme či šatách som si konečne mohla obliecť toto moje nové tričko, ktoré je nielen krásne 🥰, ale aj pomáha. Konkrétne výťažok z jeho predaja putuje cez OMEP Slovensko na Ukrajinu na podporu detí a učiteliek v materských školách.
Je mnoho spôsobov, ako môžeme prejaviť našu solidaritu a aspoň trochu pomôcť deťom, ktorým aj keď vojna zatiaľ zázrakom nezobrala život, zdravie, či rodičov, určite im vzala detstvo.
Ďakujem Jarka Kreškóciová za všetko, čo robíte pre ukrajinské deti a samozrejme aj za Vaše dlhoročné nasadenie za lepšie zdravie slovenských detí.„Prezidentka medzinárodnej organizacie OMEP Slovensko, Katedra predškolskej a elementárnej pedagogiky a psychológie PF PU v Prešove

Monika Miňová


„VEĽMI by sme si priali šťastný život pre všetky deti a učiteľky na Ukrajine. To ako trpia je neospravedlniteľné. Prosíme Vás naše pani učiteľky, psychologičky, kuchárky, maminky, tety aj babinky, keby ste spolu s nami podporili deti z ГО „ОМЕП„ OMEP UKRAINE v hodnote 25€ a dostali za to jedinečné tričko, ktoré budete milovať. Toto nie je len TRIČKO toto je DAR 💛💙 #detisúnajdôležitejšie“